گرامیداشت هفته آموزش علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز1397-2-30

به مناسبت بزرگداشت هفته آموزش علوم پزشکی، غرفه های معرفی دستاوردهای آموزشی در دانشکده ها و ساختمان مرکزی دانشگاه برپا شد و بر اساس ارزیابی فعالیت غرفه ها، دانشکده های پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س)، پزشکی و مدیریت و اطلاع رسانی، به ترتیب اول تا سوم شدند.

به گزارش "وب دا" در دکتر "مصباح شمس" معاون آموزشی دانشگاه با اعلام این خبر، گفت: این غرفه ها با هدف معرفی دستاوردهای آموزشی در زمینه طرح تحول و فعالیت های شاخص آموزشی برای معرفی به اساتید، کارشناسان آموزشی و دانشجویان برگزار شد.

 

او افزود: دانشکده های پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی حضرت فاطمه (س)، توانبخشی، مدیریت و اطلاع رسانی، علوم نوین، بهداشت، تغذیه، داروسازی و همچنین ساختمان مرکزی دانشگاه با برپایی این غرفه ها، به بیان دستاوردهای آموزشی خود پرداخته، همچنین فرصتی برای تبادل نظر پیرامون راهکارهای ارتقای فرایندهای آموزشی فراهم شد.

 

دکتر "جواد کجوری" مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه نیز گفت: در این غرفه ها فعالیت های آموزشی دانشکده ها به صورت پمفلت، بروشور و کتابچه به مراجعه کنندگان اهدا شد و دستاوردهای آموزشی به صورت پاورپوینت، عکس و فیلم برای مراجعه کنندگان به نمایش درآمد؛ همچنین برگزاری مسابقات پیامکی روزانه، مسابقه های حضوری از جمله کاریکاتور، نقاشی، شعر، خاطره نویسی در دانشکده ها با حضور بازدیدکنندگان، دیگر برنامه های این غرفه ها در طول هفته آموزش بوده است.

 

او با بیان اینکه این غرفه ها با حضور معاون آموزشی دانشگاه، مدیر و نمایندگان مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی مورد ارزشیابی قرار گرفتند، ادامه داد: نظرات و پیشنهادات دانشجویان در مورد مباحث آموزشی جمع آوری و ثبت شد تا در آینده در ارتقای فرآیندهای آموزشی، مورد توجه قرار گیرد.

 

دکتر "کجوری" گفت: امید است در سال آینده، سامانه نوآوری آموزش به صورت مستمر، خواستگاه درج ایده های جدید آموزشی باشد و بتوانیم در صورت فراهم شدن زیرساخت ها، مراسم هفته آموزش را به کمک این سامانه و به صورت الکترونیک و مجازی برگزار کنیم.