برگزاری نخستین کنگره بین المللی آنلاین آموزش پزشکی ۲۰۱۸ در شیراز1397-6-26

در راستای برنامه ارتقای فعالیت های آموزش پزشکی و با هماهنگی مرکز مطالعات و توسعه آموزش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نخستین کنگره بین المللی آنلاین آموزش پزشکی در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «جواد کجوری» رئیس مرکز توسعه و آموزش پزشکی دانشگاه کنگره (AMEE۲۰۱۸) را یکی از معتبرترین کنگره های بین المللی آموزش پزشکی در سطح دنیا معرفی کرد و گفت: با هماهنگی مرکز تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی، امکان بهره برداری دانشگاه ها به صورت آنلاین از شهر بازل در کشور سوئیس و همزمان در کلان منطقه پنج به نمایندگی مرکز توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فراهم شد.
 او هدف از این کنگره را توسعه زیرساخت های آموزش پزشکی و به روز رسانی اطلاعات این حوزه عنوان کرد و افزود: برگزاری این رویداد علمی با ارائه بخش های موردنظر، سمپیوزیوم ها و نشست های مرتبط با آموزش پزشکی همراه بود.
دکتر «کجوری» از ویژگی های این برنامه به صرفه جویی در وقت و هزینه های سفر، همچنین حضور یکی از اعضای هیات علمی گروه زبان دانشکده پیراپزشکی برای بحث و تبادل نظر در مورد مباحث و سخنرانی های کوتاه اشاره کرد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پس از اعلام فراخوان دوره و نام نویسی افراد متقاضی و علاقمند، این کنگره به میزبانی مرکز توسعه و آموزش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از پنجم تا هشتم شهریور، برابر با بیست و پنجم تا بیست و نهم اوت ۲۰۱۸، از ساعت یازده تا هجده به وقت رسمی ایران و با شرکت اعضای هیأت علمی دانشگاه، دانشجویان و علاقه مندان برگزار شد.